gril

Gril párty

O víkendu jsem byl konfrontován s nabídkou rodinné párty spojené s grilováním. Tuto zajímavou výzvu trávit čas mezi masožrouty grilující klobásy a steaky jsem přijal s otevřenou myslí, protože byla pro mě ve veganském režimu premiérou. Bylo potřeba pochopitelně vymyslet (pro mě) atraktivní recept. Vše jsem naplánoval tak, abych na akci přijel hned z tréninku, proto jsem po cestě v obchodě v rychlosti vyzvedl balíček chlazeného robi, se kterým jsem měl tajné vysokoproteinové plány. Spojit příjemné s užitečným se vždy vyplácí, nezapomněl jsem proto přibrat i klíčové ingredience v podobě celozrnného pečiva, olivového oleje, pepře a sójové omáčky.

Aby efektivita tréninku nepřišla vniveč, při odjezdu z fitka jsem na baru koupil jeden banán a celou cestu společně s přípravami naplánoval tak, aby odpovídala mým interním výživovým pravidlům. Tedy po zátěži zdroj cukrů, s dostatečným časovým odstupem pak proteiny s vlákninou a komplexnímu sacharidy.

Robi je v podstatě hotovou surovinou, která nevyžaduje časově náročné přípravy. Pokud je připravujeme na grilu, postačí lehce zakápnout olivovým olejem, trocha pepře a krátce z obou stran podržet na tepelném zdroji. Ve výsledku je připraveno rychleji než ryba, do minuty nebylo co dělat. Jediná zeleninová výbava byla v podobě kupované papriky, kterou jsem rozšířil o aktuálně zrající druhy ze zahrady, na které byla akce pořádána. Toto fakt zbožňuju – sklízet potravu přímo na místě její produkce.

Podařilo se mi tak splnit cíl, kdy do čtyřiceti minut po cvičení jsem měl na talíři nutričně plnohodnotný chod, navíc pod čirým nebem s usměvavým sluníčkem. Dokonce se podařilo časově zvládnout i krátkou regeneraci v bazénu – prostě dokonalý den.

gril2

Protože ctím fakt, že emoční faktory jsou nadřazené fyzickým, z pozice radosti jsem s klidným srdcem přehlédl vyšší poměrové zastoupení lepku, který je sice silně kvalitní bílkovinou, na straně druhé ale také náročněji stravitelnou.

Co na to říct? Snad jedině „Víc takových dní“ :-)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *