martin-kuba

Je co zlepšovat?

Jedny z nejčastějších e-mailů, které poslední dny dostávám, jsou v duchu dotazů: „Co chcete na postavě zlepšovat?“

Dobrá otázka.

Kdybych nehrál fér, tak několik posledních týdnů před focením přehodím výhybku směrem k obžerství a upravím se tak, aby bylo co zlepšovat i z pohledu nezasvěceného člověka. Nebo připlatím fotografovi za menší počítačovou dekoraci. Proč ale dělat něco, čeho je plný internet? Vyložme karty na stůl a buďme upřímní – vstupní stav je takový, jaký je, protože takto prostě standardně vypadám. Tečka.

Zpátky ale k otázce, co zlepšovat? Odpověď je jednoduchá – všechno. Protože vím, že je možné s postavou manipulovat různými způsoby, záměrně si vybírám ten, který se mi nejenom líbí, ale jde i v duchu koncepce zdraví. Vybavuje se mi situace, kterou jsem zažil nedávno ve své poradně: Přijel za mnou stálý klient na kontrolu. Čekal jsem standardně příjezd eskového Mercedesu, místo toho přijel v novém Rollsu. Samozřejmě mi to nedalo a první otázka byla, proč přesedlal. Odpověď byla pragmatická: „Protože můžu a protože na to mám“.

V podstatě si tuto odpověď půjčím, protože mi ve všech směrech hraje do karet. Chci si zlepšit postavu, protože můžu, vím jak a mám na to. V posledním případě nejde ani o peníze, protože jeden z cílů, který jsem si stanovil, je ukázat, že to jde i levně. Mám na to know-how a chuť. Dva základní předpoklady vedoucí k úspěchu.

Nemluvím o genetice, o podmínkách či zázemí, volném čase… to jsou všechno podružné faktory, které NEROZHODUJÍ o výsledku. Ti, kteří vědí, s největší pravděpodobností akci ani sledovat nebudou, bude to pro ně ztráta času. Pokud mi nevěříte, je to naprosto v pořádku. Dokonce jsem za to i rád, protože akci zveřejňuji z podstatné části pro takové nedůvěřivce. K úspěchu skutečně stačí pouze mít ty správné znalosti a chuť něco změnit.

Z určitého pohledu je mi dokonce jedno, jak moc se zlepším – konkrétní cíl v podobě nabraných kilogramů nemám (když přiberu 3 kila, budu šťastný stejně, jako když to bude 7 kilo), objemy jednotlivých partií mě také nechávají chladným. Cíl je zlepšit se, tedy přesedlat do pomyslného Rollsu – takového, který se líbí a vyhovuje především mě.

Lépe vypadat. Lépe se cítit. Zlepšit se v přípravě jídel. Zestárnout o dva měsíce a přitom být zdravější a vypadat lépe.

Doufat, že si akce všimnou moje děti a uvědomí si, že táta může být vzorem i v těchto směrech. Chci se zlepšit ve zlepšování. Chci se zlepšit v plánování vlastního času – v mém nabitém pracovním programu je to velká výzva. Cíl je posouvat se vpřed v maličkostech, které jsou skryty za vnější image a na první pohled (naštěstí) nejdou vidět. Cíl je prostě zlepšit se jako celek bez ohledu na to, že některé věci půjdou lépe a někde to prostě bude „drhnout“.

 

6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *