vyhodnoceni2

Vyhodnocení prvního měsíce

Polovina akce je za mnou, přichází okamžik (nepsané) povinnosti poodhalit v této mezifázi snažení výsledky prvních čtyř týdnů. Vše takto zveřejňuji s malým zpožděním, které způsobily lektorské povinnosti na semináři „Detoxikační víkend“, kde jsem měl možnost se naprosto úžasně zrelaxovat v krásném prostředí Beskyd.

Pojďme se podívat na měření, které proběhlo 31.7.2014

Nejprve hmotnost – 83,6 kg

Začal jsem na necelých 82 kg, hodnota vzrostla o jeden a půl kilogramu, což považuji za naprosto skvělý výsledek. Moje nadšení pramení z faktu, že jsem z důvodu červnového úrazu kolen nebyl schopen zatížit jakýmkoli smysluplným tréninkem nohy, takže celý první měsíc jsem se zaměřil (kromě rekonvalescence) především na navýšení fyzické kondice a formování postavy. Na nárůstu svalové tkáně zapracuji až tento druhý měsíc. Jak uvidíte na některých dalších měřených parametrech, důvod k radosti můžu mít oprávněně dvojnásobný, protože kromě absolutní hmotnosti je potřeba brát v potaz i poměry tukové tkáně a svalové hmoty.

vyhodnoceni1
BMI (index tělesné hmotnosti) – 24,4
Tady mírný nárůst (při vstupu 24), nemá význam ale hodnotit, protože s rostoucí hmotností půjde nahoru i tato hodnota.

Obvod pasu – 77cm
Hodnota se nezměnila, na což budu reagovat neutrálně. Jedná se o poměrně relativní parametr, souvisí s obsahem střev, takže nic výrazně směrodatného.

Obvod boků – 99 cm
Zvětšení o 2 cm. Na to, že jsem dělal pouze dřepy bez zátěže, poměrně hezký růst. Až takové zlepšení jsem nečekal.

WHR (poměr pasu a boků) – 0,78
V podstatě je možné říci, že určité zlepšení (vstupní hodnota 0,79), pro mě ale bezpředmětný parametr, který uvádím pouze z „povinnosti“.

Obvod bicepsu – 40 cm
Nárůst o jeden centimetr. Vizuálně sice silně atraktivní parametr, lámat hůl ale budeme až za měsíc.

Obvod hrudníku – 111
Z původních 109 přírůstek o 2 cm. Není ale důvod ke zbytečné radosti, protože výsledek je silně závislý na teplotě prostředí při měření a protažení svalů.

Obvod stehna – 61 cm
Obvod se zvětšil o jeden centimetr, ale o hodnocení platí totéž, co v případě obvodu hrudníku. Počkáme tedy ještě měsíc.

Obvod lýtek – 41 cm
Lýtka zůstala stejná. Jak už zaznělo na úvodu akce, osobně jejich obvod neřeším, i když tuším, že se zvýší.

Výsledky bioimpedančního měření

Množství zásobního tuku – 5.0%

vyhodnoceni2

Původní hodnota byla 6,5, po měsíci tedy zlepšení o jeden a půl procenta. Při těchto hodnotách i při určité odchylce měření dané schopností přístroje se mi na tváři objevil spokojený úsměv. Tato hodnota je poměrně důležitá, protože mi v podstatě říká, že redukce tuku při současném nárůstu hmotnosti znamená, že svaly šly nahoru.

Množství vody v těle – 66,3%

vyhodnoceni3

Před měsícem prakticky o tři procenta méně, takže další úroveň zlepšení. Protože jsem nikterak nezvýšil příjem soli ve stravě, je možné předpokládat, že většina tohoto progresu bude vztažena na svalovou tkáň. A to se mi líbí.

Svalová hmota (čistá tělesná hmotnost) – 75,5 kg

vyhodnoceni4

Na začátku akce 72,8 kg, tedy výrazné zlepšení. V tomto případě další příliv radosti, protože při současné redukci tuku, ke které došlo, to znamená dvojité potvrzení nemalého posunu vpřed v oblasti nárůstu aktivní tělesné hmotnosti. Že bych to fakt dělal dobře? :-)

Bazální metabolismus – 2280 kcal (9539 kJ)

vyhodnoceni5

Vzrostl o 80 kalorií. Další progres, který bude ještě růst.

Hmotnost kostí – 3,9 kg

vyhodnoceni6

Vrostla o 0,1 kg. Vzdávám se práva hodnocení, protože při tak malém rozdílu není možné říci, zda se jedná o realitu či fikci přístroje.

Množství viscerálního (útrobního) tuku – 2 kg

vyhodnoceni7

Stejná jako na začátku. Přesně, jak jsem předpovídal.

Biologický věk – 12 let

vyhodnoceni8

Je stejný jako minule. Uvádím opět jen z povinnosti, protože není kam se zlepšovat.

Souhrnně vzato budu tvrdit, že pokračuji dle stanoveného plánu

I přes náročnější pracovně-cestovní program se snažím držet úroveň cvičení na stejném standardu. Jediné, čeho se nebojím, je stav přetrénování, protože časová náročnost práce mi nedovolí tréninky delší než 60 – 80 minut.

Ze stravy mám radost, protože mi nejenomže nedělá žádné problémy, ale zvykl jsem si a v podstatě mi vůbec nic nechybí. To je samozřejmě ve vztahu k metabolickým pochodům v těle příliš relativní a současně subjektivní názor. Podívejme se proto na měření. Krevní rozbor nechám až na samotné finále, absolvoval jsem pouze vyšetření na biorezonančním BICOMu.
Výsledky jsou následující (budu prezentovat pouze ty hodnoty, u kterých došlo v porovnání se vstupním stavem k jakékoli změně):

Hořčík – původní deficit se mi podařilo úplně srovnat. Přístroj neukazuje konkrétní čísla, ale tendence a směry, není tedy možné předložit žádné absolutní číslo. Měření ukázalo ve srovnání se stavem na počátku akce nulový deficit. Tímto velebím účinky dobře nastavené stravy a vliv meditačních technik, které s velkou radostí učím v kurzu „Síla myšlenky“.

Draslík – tady došlo taky ke zlepšení, poměrově se vstupním stavem o tři čtvrtiny. Dle mého původního předpokladu se zřejmě jednalo o deficit způsobený prolongovaným stresem, který se podařilo kombinací stravy a mentálních technik z podstatné části zvládnout.

Železo – původně měřený nedostatek se zmenšil přesně na polovinu. Pro mě výzva posunout se na dokonalou úroveň absolutní rovnováhy i v tomto směru, takže ještě lehce upravím režim stravování ve prospěch příjmu železa v dobře využitelné formě (pro zvědavce – zařadím vyšší podíl klíčků, především sušených, a mírně snížím příjem některých luštěnin).

Zbytek hodnot zůstal nezměněný, v případě schopností přístroje bych měl ale správně tvrdit, že se neukázaly hodnoty zhoršení ve srovnání s původně harmonickým stavem.

Na závěr můžu říci, že samozřejmě akce pokračuje až do zdárného konce, v ničem nepolevím, naopak se zaměřím na splnění všech předsevzetí.

 

4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *