Upozornění:
Projekt „Cesta za vysněnou postavou“ je individuální akcí Martina Jelínka, při které se snaží na základě dosavadně nabytých zkušeností dokázat, že je možné zlepšit zdraví i postavu pouze na veganské stravě a bez jakýchkoli doplňků stravy. Důrazně varujeme všechny zájemce, kteří projekt sledují, aby tento postup nekopírovali. Martin Jelínek je zastánce a propagátor celostního přístupu ke zdraví i stravě, všechny postupy zde prezentované jsou „šité na míru“ pouze jemu a pro tuto situaci. Jejich bezhlavým přejímáním může u odlišných metabolických profilů lidí dojít k deficitu některých živin a následnému riziku vzniku zdravotních poruch. Připravujeme specifické školení na toto téma, jehož cílem bude naučit zájemce pomocí různých forem stravování (veganské, vegetariánské, s masem, vitariánské, s podporou doplňků stravy appod.) dosahovat podobných výsledků.

Stanovil jsem si tato pravidla:

1. Žádné extrémy ve stravě – tzn. přejídání se, drastické diety redukující tuk či odklon od rovnováhy v oblasti příjmu některých živin (nejčastěji bílkovin).

2. Dostatek regenerace a odpočinku – v žádném případě nechci dosáhnout jakéhokoli cíle s tím, že se při honbě za ním zlikviduji psychicky i fyzicky.

3. Mám sen o tom, že chci mít nějakou postavu. To znamená, že chci toho stavu nejen dosáhnout, ale i dlouhodobě jej udržet. Tedy žádné úlety a la kulturistika s kvantem proteinů a následnými drastickými dietami a odvodňováním se, kdy hodinu vypadám dobře a měsíc se z toho pak léčím. Mým cílem je  prostě přesedlat na jinou kolej, po které pojedu další roky.

4. Pokud bych měl definovat konkrétnější představu o změně, vím, že chci přibrat cca 5 kg svalové hmoty a trochu se vytvarovat. Podložím sice průběh transformace i výsledky konkrétním měřením, primárním faktorem je ale zlepšení a následné udržení zdraví v podobě lepšího cítění se.
A protože miluju výzvy, rozhoduju se, že si celou akci ztížím:

5. Aby byla trochu zábava, svůj cíl dosáhnu pouze na VEGANSKÉ stravě. Tedy žádné maso, mléčné výrobky ani vejce. Proč?

  • Protože jsem přesvědčen, že je to možné.
  • Protože jsem přesvědčen, že je to i zdravé.
  • Protože je to těžší.

A především proto, abych prokázal všem pochybovačům, kteří tvrdí „že to prostě nejde“, že to jde – i bez anabolizujících bílkovin.

6. A když už věci komplikuju, tak pořádně a se vším všudy. Mám pevné rozhodnutí, že cíl dosáhnu i bez jakýchkoli doplňků stravy – proteinových koncentrátů, gainerů, aminokyselin, anabolizérů, stimulantů, růstových faktorů. Důvody? Stejné jako v předchozím bodě. Prostě jsem přesvědčen, že je to možné. A navíc zdravé.

7. Dám si na to přesně 9 týdnů, tedy celé letní prázdniny.

8. Akci sice dělám sám pro sebe, protože je to moje tělo, moje zdraví a můj život. Vše ale budu průběžně a pravidelně zveřejňovat. Především proto, abych ukázal, že je možné takového cíle dosáhnout SNADNO, RYCHLE a LEVNĚ.